Öğrenci Seyahat Sigortası

Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları

Yurtdışında öğrencilik döneminiz boyunca başınıza gelebilecek acil durumlar (hastalık, bagaj kaybı vb) için sizi teminat altına alarak, kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Öğrenci Seyahat Sigortası Merak Ettikleriniz

Öğrenci seyahat sağlık sigortası eğitsel faaliyetler amacıyla yurtdışına çıkan (Erasmus, uzun süreli eğitim, yüksek lisans, dil okulu vb.) öğrencilerin yaptırması gereken bir sağlık güvencesidir. Seyahat sağlık sigortası poliçesi vize işlemleri sırasında hedef ülkenin konsolosluğu tarafından genellikle zorunlu olarak sunulması gereken evraklar arasında yer alır. Özellikle Erasmus gibi öğrenci değişim programları için öğrenci vizesi alınması gerekiyorsa, öğrenci seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunludur.

Seyahat sağlık sigortaları sizlere vize işlemlerinde sunulması gereken belgeleri sağlamak dışında, yurt dışında yapacağınız yolculukların da sağlık güvencesi altında yapmanıza olanak tanır.

Yurtdışında bir eğitim seyahati sırasında meydana gelen öngörülemeyen bir olay sonucunda, olayın coğrafi sınırların ve seyahat öncesi Şirket’e bildirilen seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla , seyahat sırasında karşılaştığı sağlık problemlerini çözümü için gereken müdahaleler nedeniyle ortaya çıkan masraf, sigorta teminat tutarları kapsamında, şirket tarafından karşılanır. Bu teminat tutarı içinde birçok farklı sağlık gideri yer alır.

Ana hatlarıyla öğrenci seyahat sağlık sigortası teminatı aşağıdaki durumları kapsar;

 • Tıbbi tedavi
 • Tıbbi nakil
 • Tedavi sonrası ikametgaha dönüş
 • Cenaze nakli
 • Refakatçi nakli (ekonomi sınıfı uçak bileti)
 • Aileden birinin vefatı nedeniyle yurda dönüş (ekonomi sınıfı uçak bileti)
 • Daimi ikametgahta meydana gelen hasar sebebi ile seyahatin durdurulması ve geri dönüş (ekonomi sınıfı uçak bileti)
 • Bagaj kaybı ve hasarı
 • Gecikmeli bagaj
 • Nakit avans
 • Kapkaç
 • Çifte rezervasyon nedeni ile gecikme
 • Kanuni işlemler ile ilgili kefalet
 • Rötar

Öğrenci seyahat sağlık sigortası poliçeleri için ödenmesi gereken prim tutarı yani sigorta fiyatı farklı değişkenlere bağlı olarak değişebilir. Sigorta prim tutarı sizin için sunulan öğrenci seyahat sağlık sigortası poliçe teklifinin, eğitimin süresine göre değişecektir.

Sigorta fiyatları ve prim ödemeleri ile ilgili ayrıca bilinmesi gereken bir diğer husus ise şöyle;

"Yurt dışı seyahat sağlık sigortaları için yapılacak ödemeler sigorta poliçesinin teslimi sırasında, peşin olarak olarak gerçekleştirilmelidir."

Yurt dışı seyahat sağlık sigortaları genel anlamda sigortalının art niyetli ve bilinçli olarak kendisine zarar verdiği durumların tespiti halinde, poliçe şartlarını işletmeme hakkına sahiptir. Ayrıca sel, çığ, deprem, volkanik patlama, heyelan, fırtına, göktaşı düşmesi gibi doğal afetlerin sebep olduğu sağlık sorunları ve bunlara bağlı yapılması gereken tıbbi müdahaleler de sigorta kapsamında yer almaz. Harp, isyan, toplumsal olaylar da doğal afetler gibi değerlendirilerek kapsam dışında yer alırlar.

Bu şartlara ek olarak, sigorta poliçesinde belirlenen şartlar dışında gerçekleşen diğer bütün durumlar sağlık sigortası kapsamının dışındadır.

Seyahat sigortası için düzenlenen poliçenin, sigortalının herhangi bir sebeple vize alamaması neticesinde ,prim iadesi (sigortalı geçirilen gün hesaplandıktan sonra) yapılarak iptal edilebilir. Bunun için Konsolosluktan alınacak vize alınamadığını kanıtlayan belge, pasaport fotokopisi, poliçe aslı ile şirkete müracaat gereklidir.

Başka durumda poliçelerin iptali söz konusu değildir.

Fiyatı Gör

Her Hakkı Saklıdır © Mardin Sigorta 2020